БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Четверг, 25.04.2024, 16:03
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Август 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2013 » Август » 29 » ХРАМ ДОНАТОРОВ: ТАЄМНИЦЯ ГРААЛЮ
    16:53
    ХРАМ ДОНАТОРОВ: ТАЄМНИЦЯ ГРААЛЮ
     

    Поряд з Ескі-Кермен є долина Черкез-Кермен, в якій знаходиться Храм Донаторов. Це невелика церква, в якій збереглися фрагменти фрескового живопису XII - XIV ст. Сам храм захований в таємному місці. У вівтарній частині храму частково збереглася фреска проведення літургії Святого Граалю .

    Сучасна назва храму (від латинського слова donator, "дарувальник", що "приносить дар", організатор і покровитель будівництва храму) є умовною. Воно пов'язане із зображенням "донаторов" - князівської сім'ї. Невелика церква розташована у верхів'ях балки Черкес-Кермен на скелястому плато в камені що нависає над ущелиною. Стежину, засипану листям, було знайти проблематично - довелося залізти напролом по скелях, все як завжди...

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Храм знаменитий своєю фрескою XIV ст. Зараз ця фреска в абсолютно жахливому стані. Практично нічого не залишилося. Усередині стоять ікони і свічки. Іноді там проводять літургії.

    Схема-реконструкція розпису західної і північної стін храму Донаторов
    Схема розпису вівтаря храму Донаторов 
    Зверніть увагу на чашу Граалю в центрі фрески. Це єдиний храм в Криму, в якому збереглося зображення чаші-колиски. Поява цієї композиції у візантійському мистецтві, особливо в Сербії і Криму, пов'язана з широким поширенням в 13-14 ст. містичних ідей, які затверджували можливість особистого спілкування з Богом, минувши священика. Близька аналогія фресці храму Донаторов знаходиться в сербському храмі в Сопочанах. Взагалі Крим і Грааль це окрема тема для розмови. Хто цікавиться - рекомендую до прочитання книгу "Загадка князівства Феодоро" Васильєв А.В., Автушенко М.Н. "Біблекс" Севастополь - 2006. Також можна звернутися за адресою http://graal.org.ua і простежити історію Граалю в Криму.
     

    Загальний вигляд долини Черкез-Кермен з храму Донаторов
     
    Опис Храму
    Приміщення храму розмірами 5,1 х 3,2 х 2,5м. Апсида підковоподібна (1,5 х 1,8 х 2,2м), розташована не по центру наоса, але зміщена на південь. До апсиди примикає синтрон шириною 0,22м, заввишки до 0,45м, в який "вбудований" престол трапецієвидної форми заввишки 0,65м, шириною до 0,55м. У північній стіні вирубані дві ніші 0,59 х 0,5 x 0,14м нижня і 0,66 х 0,54 х 0,18м верхня. На думку М.Репнікова, одна з них - жертовник. На схід від останньої є ще одна ніша 0,37 х 0,3 х 0,19м. У південній стіні на висоті 0,52м знаходиться сидіння.

    Апсида відділялася від наоса вівтарною перешкодою, що збереглася на висоту до 0,35м. По припущенню О.Домбровського, в пізній час вівтарна перешкода була наращена іконостасом. По центру вівтарної перешкоди, в місці царських воріт, вирубані сходинки, що ведуть у вівтар.

    Наос храму прямокутний. По його периметру розташована лава 0,32 х 0,3м. Північна стіна вирубана двома аркосолевидними поглибленнями. Тут, в лаві, є невелике поглиблення, можливо, для дерев'яних конструкцій. На стику північної і західної стін також є аркосолевидна вирубування.

    У південній стіні, в східній частині, вирубано вікно, розмірами 0,46 х 0,58м. У південно-західній половині - дверний отвір шириною 1,7м. Стеля північної частини у вигляді напівкоробчастого зведення. На думку М.Репнікова, тут була скельна колона, основа якої збереглася в підлозі. Інша стеля плоска.

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Храм був розписаний фресками. Приводимо їх опис по М.Репнікову: "Зображення на синьому фоні. У апсиді над престолом Христос немовля в чаші, з боків 5 святителів в хрещатих покриттях, зі свитами в руках і архідиякон з кадилом. У консі - поясний Деісус. На стелі упритул з вівтарним півкругом - Благовіщення. За ним по стелі композиції Хрещення і Стрітення. По зведенню північної частини стелі в пишному орнаментальному візерунку в 5 медальйонах поясні фігури. З них збереглися із зображеннями Єрмолая, Пантелеймона, апостолів Петра і Павла. На іншій ділянці цієї частини стелі композиції муки Федора Стратилата перед царем і усікновення глави його.

    На північній стіні в західному аркосолії незначні залишки фігур Георгія Побідоносця і Дмитра Солунського в повний зріст у військовому наряді з фрагментом малої фігури між ними.

    У східному аркосолії, мабуть, залишки кінної фігури (копита коня). По закрайкам аркосолії пишно орнаментовані візерунком і вязью написи. У просторі між дугами медальйони з бюстами святих. На простінку у вівтарної перешкоди поясні зображення двох мучениць, нижче орнаментальний рушник. На тязі стелі мученик в князівському одіянні і преподобний в повний зріст. У вузькому аркосолії західної стіни фрагменти композиції, що представляє "донаторов". По середині залишки фігури в повний зріст у багатому червоному одіянні. Обличчя молоде, із загостреною борідкою, в німбі. Залишок закінчення напису імені ДINOC з безсумнівністю встановлюють мученика Анкіндина, що тримав в правій руці великий процвівший хрест біля якого OQ(VOIVIOS). Справа поясна жіноча фігура в чернечому одіянні, права рука навкіс грудям. Зліва від Анкіндина бородата фігура, від якої збереглася верхня частина. На голові шапка з матер'яним верхом і хутряним узліссям, на вуха спускаються матер'яні тасьомки білого кольору з китицями на кінцях. Права рука навкіс грудям. Над головою залишки напису ВОН, справа TV. Поряд з цією фігурою залишки жіночої в червонястому одязі з короткими по лікоть рукавами. Спідній одяг білий. На голові загострений кокошник з еспри, у вухах сережки, збоку напис EKOIMHTV (заснула, упокоїлася). Аркосолії із згаданими зображеннями по закрайку орнаментований. Арка його з правого боку покоїться на колонці, верх якої закінчується капітеллю з маскароном у вигляді голови чудиська. Стиль розпису храму високої майстерності столичного художника".

    долина Черкез-Кермен

     
     
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

     

    Просмотров: 2561 | Добавил: tako | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0