БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Суббота, 20.04.2024, 00:08
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Июль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2012 » Июль » 14 » Почаїв: слідами Богородиці - Лавра, скит та уклінний хрест.
    15:58
    Почаїв: слідами Богородиці - Лавра, скит та уклінний хрест.
     
    Запрошую вас ще одне цікаве і не просте місце, а точніше, три місця. Всі вони розташовані в гір. Почаєві Тернопільській області. Напевно не знайти такої людини, що не чув про Свято-Успенську Почаївську Лавру і її святині: Почаївської ікони Божої Матері, відбитка стопи Пресвятої Богородиці, залишеного в камені і печерці святого Іова Почаївського.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Про це знають, а ось про те, що в Почаєві є ще Свято-Духів скит і один з чотирьох уклінних хрестів, встановлених на території України (перший - в закритій Чорнобильській зоні; другий - на подвір'я Свято-Миколаївського храму в с. Кулевча під Одесою, третій - на подвір'ї храму Покрови Пресвятої Богородиці в Старому Почаєві; і четвертий - під Харковом, на місці катастрофи імператорського поїзда), мало хто знає.
     

    Саме з цими місцями і хочу познайомити вас. І не варто очікувати, що прибувши в Почаїв, ви будете почувати себе тут просто і легко. У кожного з нас за спиною цілий мішок боргів. Відпрацювати їх і ви їдете в такі місця. І відпрацювати їх можна тільки своєю працею і духовним подвигом.

     

    З чотирма поклонными хрестами пов'язана одна цікава історія. Всі чотири хреста були встановлені протягом півроку. Але задовго до цього до сліпий черниці Вірі із Києва приїхав за порадою інший чернець - Іван. Вона сказала: "Тобі є одкровення від Пречистої, щоб спорудити чотири хреста з чотирьох сторін України". І назвала чотири населених пункту. "Якщо ти це зробиш, ти зробиш велика справа". Іван, щоб упевнитися, що це благословення виходить від Бога, поїхав до свого духівнику, який живе на Уралі, - 122-літнього старця. Старець помолився у вівтарі і сказав: "Це велика справа". Тобто повторив слова матінки Віри. Потім Іван поїхав до Одеси, ще до одного старця, щоб запитати його думку і його благословення. Той теж помолився і сказав: "Це велика справа". Три людини, не змовляючись, сказали одні і ті ж слова. І тоді Іван, вже ні в чому не сумніваючись, почав цю велику роботу.
     

    Зі слів черниці чотири хреста були виготовлені зі стовбура мореного дуба, знайденого за вказівкою черниці в одному з білоруських боліт і пролежав там близько 1000 років. Знайшлися помічники, які виготовили хрести і встановили їх. Знайшлися благодійники, виділив кошти для здійснення цієї справи. Все владналося з Божою допомогою. Ось я і поїхав на уклін до одного з хрестів України, а по дорозі, відвідав всі місця явища пресвятої Богородиці не тільки в Почаєві, але і в інших областях: Рівненській, Івано-Франківської, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій. Але, це окрема історія. Описания більшості цих місць Сили ви можете знайти на цьому сайті.
     

    Але, ми відхилилися від мети цієї статті - Почаївських святинь. Що з ними пов'язано? А мають вони відношення до неодноразових явищ в цих місцях Пресвятої Богородицы.В Старому Почаєві був побудований Свято-Покровський храм, на другому місці її явища був побудований Свято-Духовский скит, а на третьому і останньому - виникла Свято-Успенська Почаївська Лавра.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Будемо послідовні і почнемо з Лаври. Прибувши в Почаїв, можна зупинитися на нічліг в лаврській готель для паломників. Умови проживання різні - від простого 15 місцевого номери без зручностей до номери "люкс". Вартість проживання від 50 до 250 гривень на добу. Загалом, переночувати де є:)

    До закриття храму Іова Почаївського варто потрапити в його печерку. Про ній ходить багато легенд і цікавих історій. Печерка ця знаходиться під храмом Іова Почаївського і потрапити в неї часом не просто. Це і через постійно великої кількості людей чекають у черзі забратися в неї і самого лазу в печерку.

    У печерці може розміститися кілька людей. Але довго там не дадуть перебувати, тому що чекають у черзі на відвідування печерки підганяють тих, хто вже а ній знаходиться. Мені спромоглося провести в печерці преподобного Іова близько однієї години. Лаз у неї дуже вузький і під невеликим кутом вниз. Коли спускаєшся в неї, то виходить, що твої ноги задраны зовні вгору і тобі треба спуститися в печерку головою вниз на одних руках, проповзти як вже по вузькому лазу. Бувало таке, що повні люди з легкістю пробиралися через лаз в печерку, а худорляві не могли. Кого-то починає долати страх, хто-то навіть не може пояснити що з ним відбувається і відмовляється лізти далі, намагаючись вибратися назовні. Допомагати влізти і вилізти не можна. Він повинен це зробити сам. Можна тільки рекомендувати куди поставити ногу і в що впертися тілом або руками. Загалом, простір печерки настільки дивно, що навіть описати те, що з тобою там відбувається неможливо, оскільки все описане стає збитковим порівняно з отриманим сприйняттям, як яскраво-сонячний день в порівнянні з похмурим і дощовим. Це необхідно відчути самому. Відвідування печерки обмежена часом до 17-00 годин, але в другій половині дня людей йдуть у неї набагато менше, ніж у першій половині дня.

    В Успенському соборі Лаври зберігається трохи далі від входу праворуч під скляним захистом відбиток стопи Пресвятої Богородиці, залишений нею багато століть тому. Як і раніше, в ньому накопичується трохи води і дотик до нього чудодійно. Таких кам'яних следочков, залишених Богоматір'ю, тільки на Україні мені відомо два: один у Почаєві, а другий в Підкамені. І якщо про Почаївський відомо багатьом, то про Подкаменьском мало хто знає. Був ще й третій угод, що перебував у печерному храмі на Божій горі під Кременцом. Але він був знищений атеїстами в радянський час вибухом печерного храму разом з богомольцями в ньому.

    Є ще одне особливе місце в Свято-Успенської Почаївській лаврі. Це старий Свято-Троїцький собор, який знаходиться неподалік від лаврської дзвіниці і відрізняється від інших будівель Лаври як зовні, так і внутрішньо.

    Є в ньому і чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, про яку теж мало хто знає. Усі прагнуть потрапити чому-то в Успенський собор до списку Почаївської ікони Божої Матері, а при цьому не звертають уваги свого, що в цьому старому храмі є Та, до якої завжди можна звернутися і отримати дозвіл своїх питань. І більш доступна і затриматися можна надовго, не переживаючи що тебе підганятимуть і просити звільнити місце біля ікони.

    Цікавий собор і тим, що на його стінах є зображення хрестів у величезній кількості, зовнішній вигляд яких мало де ще можна зустріти. Всі хрести дивовижні і цікаві. Взагалі історія хреста, як символу християнства дуже цікава, як і історія хресного знамення, менявшегося за два століття декілька разів.

    Перші християни осіняли себе не хрестом, а креслили на чолі (лобі) одним вказівним пальцем символ Т-образного хреста, на якому, за переказами, був розіпнутий Христос. Цього є навіть підтвердження на одній з фресок Кирилівської церкви в Києві. Потім було поєднання двох пальців пальців - вказівного і середнього, змінене згодом на трехперстное та інші. Про це ви можете довідатися більш докладно тут.

    Але повернемося до хрестів на стінах Собору. Всі вони різні і неповторні. У вірменському архітектурі є традиція зображення хрестів на стінах храмів. Яскравим прикладом тому служать зображення процветших хрестів у храмі Сурб-Ншан (Святе Знамення) вірменського монастиря Сурб-Хач (Святий Хрест) в околицях гір. Старий Крим на Кримському півострові (дивитися розділ сайту "мiсця Сили в Криму"). Але і в російської православної традиції частим буває зображення хрестів з каменю, на стінах храмів (наземних і печерних).

    Але, нам пора далі, у скит Святого Духа, де було друге явище пресвятої Богородиці. Перше, як ми пам'ятаємо, відбулося в Старому Почаєві, на місці, де зараз стоїть поклінний хрест. Друге - на місці знаходження Свято-Духового скиту, а третє і останнє - в Лаврі. Відвідуємо ви в своєму подорожі ці місця у зворотній послідовності - від останнього до першого.

    Про лаврі знають багато, а ось про скит знає не так вже й багато людей. А скит цікавий. Хоча і територія, на якій він розміщується зовсім не велика, але є там і колодязь з цілющою водою, набрати якої можна абсолютно безкоштовно. При цьому ж колодязі є чисті пляшки ПЕТ з кришками, які і набрати води можна. Вони спеціально доставляються сюди для цього.

    Храм двоярусний. І нижній храм, підземний - особливий. Тихий і затишний, спокійний і радісний - такими словами можна описати стан, в якому знаходишся спустившись в підземний храм.

    Є й інші цікаві і затишні куточки в скиту. Наприклад, сад монастирський. Але, це треба бачити своїми очима і відчувати усіма своїми почуттями перебуваючи там, на місці, а не читаючи описаний у статті:)

    Третє місце явища пресвятої Богородиці я трохи описав в самому початку цієї статті. Але, якщо не продовжити цього описания, то моя розповідь буде незавершеним. Так от, У Старому Почаєві, приблизно в 6 км від Лаври, знаходиться те саме місце, з якого все й почалося...

    Ось опис виникнення Свято-Духового скиту. Одне з таких надзвичайних бачень сталося в ніч на 25 листопада 1197 року. Тоді приїхали на полювання всі зазвичай приїжджі - чоловік до тридцяти. Ніч була темна, а тому мисливці розвели великий вогонь і всі зібралися навколо нього. У цей час, з західної сторони пролунали гуркоти грому направляються поступово до горі, на якій перебували мисливці, і тут припинилися. В цю хвилину над вогнем з'явився олень. Не зраджуючи поки цього, як їм здавалося, природного явища особливого значення, мисливці почали пускати в оленя стріли, але, тим не менш, його не вбили. Випустили в нього п'ятнадцять стріл, а він стояв спокійнісінько і нерухомо. Зацікавлені цим незвичайним явищем, мисливці пішли подивитися, що трапилося з оленем, але не дійшовши до нього кроку два, втратили його з виду, олень зник, залишивши по собі слід у вигляді вогненного шнурка, один кінець якої був на землі, а інший переховувався в хмарах. Уражені таким баченням, мисливці повернулися до свого місцем і почали віддавати хвалу Богові. Всі вони прийшли до того переконання, що це є якась незбагненна Божа таємниця. Ніч аж до ранку провели без сну, а на інший день всі роз'їхалися по домівках.

    Навесні 1198 року 17 квітня знову приїхали на полювання в ці місцевості ті ж поміщики. Місцем для відпочинку й нічлігу ними була викидамина та ж сама гора. І ось в останню ніч їх перебування на горі поміщику Туркулу з'явилася уві сні Діва й сказала: «Ви обрали собі це місце для нічного відпочинку і дуже полюбили добре, і Я возлюбила бо його на ньому буде навіки підноситися слава і честь до престолу Отця Небесного...». Прокинувшись від сна, поміщик побачив над собою, на висоті не більше дев'яти ліктів від землі, ніби пучок палаючої соломи. Зараз же він розбудив всіх своїх товаришів. Коли ті встали, то побачили, що вогонь став перелітати на гору західну. Щоб досліджувати це чудове бачення одна половина мисливців відправилася на ту гору, куди полетів вогонь, а інша залишилася на місці в медитації - що б це значило. Вогонь напочав перелітати з однієї гори на іншу: прилетить на одну гору, постоїть там у повітрі п'ять хвилин, потім перелетить на іншу і там пробуде стільки ж часу і вернеться на першу гору, і так тривало досить довго. Всі зібралися разом на ту саму гору, де ночували; а вогонь, як і раніше не переставав перелітати з однієї гори на іншу. Накінець він полетів на гору західну і напочав літати над неї на всі чотири сторони, потім вилетівши на середину її став в повітрі над самою землею. Так простоявши з півгодини, вогонь зник у повітрі, залишивши після себе слід у вигляді вогненного шнурка. Все, що бачили це, прийшли до безсумнівного переконання, що дійсно це місце святе і як тимчасовий пам'ятник у знадо баченого там дива, викопали невелику печеру. Посередині її зробили з землі круглий, обкладений глеем стіл, поклали на ньому хліб, сіль і воду, а за сторонинам печери на деревах зробили напідписи, які свідчили про чудове бачення. А на інший, західній горі, поклали камінь, обсадив те місце деревами за кількості людей, що бачили чудо.

    Саме західна гора і є те місце, де зараз знаходиться один з чотирьох уклінних хрестів, встановлених на Україні. Надалі В 1643 році на тому місці була побудована церква Покрови Пресвятої Богородиці, що стоїть і понині.

    Внутрішнє оздоблення храму збереглося таким, яким і було раніше. Примітно, що всі зображення та розпис храму ідентична тим фрескам і розписам, які ми можемо бачити зараз в Успенському соборі Почаївської Лаври. Вони настільки ідентичні, що здається, ніби з цієї маленької церкви були списані фрески та розпису всього собору. Ймовірно, саме так і було.

    На подвір'ї храму і знаходиться встановлений поклінний хрест. Це святе місце і буде останнім у нашому сьогоднішньому подорожі, але не останнім у наступних.

    Цікаво відзначити, що всі три місця Сили розміщені на одній прямій і простягнулися з південного сходу на північний захід. Це так звана "жіноча" силова лінія, тобто якась енергетична стіна (одна з багатьох) з переважним "жіночим" початком. Є лінії, "прохідні" у перехресному напрямку - з південно-заходу на північний схід. Це силові лінії з переважаючим "чоловічим" початком. Наприклад, більшість місць Сили, що перебувають у Криму, впорядковані за "чоловічий" лінії і мають характерне спадний початок. Більшість місць, розташованих на території України, мають своєї особливістю початок "жіноче" і збудовані уздовж відповідної "материнської" силової лінії. Зазвичай ці місця пов'язані з Богоматір'ю.


    БЛАГОТВОРЧІ МІСЦЯ СИЛИ УКРАЇНИ НА МАПІ БІЛЬШОГО РОЗМІРУ
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

    Просмотров: 9546 | Добавил: lusta | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0