БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Суббота, 27.04.2024, 08:46
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Июль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2012 » Июль » 13 » КРЕМЕНЕЦЬ: БОЖА ГОРА ЛІКУЄ ЗАХВОРЮВАННЯ ОЧЕЙ
    17:11
    КРЕМЕНЕЦЬ: БОЖА ГОРА ЛІКУЄ ЗАХВОРЮВАННЯ ОЧЕЙ
     
    Цей маршрут розроблявся мною спеціально для тих пар, які довгий час не можуть зачати дитину, а також для тих, хто хворий онкологічними захворюваннями. Отже, Кременець: Божа гора і джерело св. Анни.
     
    Про Почаївської Свято-Успенської лаврі знають багато. Знають і про томі, що в Почаєві було кілька явищ Пресвятої Богородиці і Вона остиавила на камені відбиток своєї правої стопи. Про це я писав у маршруті ПОЧАЇВ: СЛІДАМИ БОГОРОДИЦІ - ЛАВРА, СКИТ ТА УКЛІННИЙ ХРЕСТ. Але, Почаїв не єдине місце, де були явища Пресвятої Богородиці і де вона залишала відбитки своїх ніг. Були явища Богоматері і відбитки следочка і в Підкамені і на Божій горі...
     
    Вид на гору Божу
     
    Є у села Великі Бережці (на висувною мапі вказані Великі, а не Великі) у Кременецькому районі Тернопільської області древня святиня - гора Божа. За легендою, в XIII столітті на ній показала Себе і залишила на вершині доказ свого перебування - слід своєї лівої стопи - Пресвята Богородиця. Місцеві жителі називають відбиток Богоматері "ступкою". На жаль, у радянський час Її слідочок був знищений.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Заступництва Богоматері, духовного та фізичного зцілення шукають тут багато людей з України, Польщі, Чехії, Сербії, Греції.
     
    Прикрашена клаптями лісова стежка до джерела на горі
     
    До Святого джерела від підніжжя - метрів триста. Підйом вгору назвали "дорогий бажань", і позначена вона яскравими стрічками - віруючі зав'язують їх на гілках дерев, задумуючи кожен своє бажання. Але не варто цього робити. Бог чує всіх, і дерева в тому числі. Кому б подобалося, якби його обв'язали по руках і ногах мотузками? Ось і дерева страждають. Краще адже піднятися до джерела і попросити у Пресвятої Заступниці милості прощення наших боргів.
     
    Богородичний джерело
     
    Джерело названий Святим після явища Богоматері. Більшовики неодноразово засипали джерело, але Покровителька гори завжди допомагала його очищення, а люди зцілялися його водою від різних хвороб.
     
    Колодязь джерела на Божій горі
     
    Богоматір проявила себе на Божій горі не тільки відображенням стопи, але і цілющим джерелом і печера, в якій, за переказами, з стелі капежем стікають її життєдайні сльози.
     
    Вхід в печеру з "сльозами" Богородиці
     
    Печеру з каменю-піщанику в 1946 році розширив один з ченців-пустельників. Вивозив породу двома мулами, і зараз вхід, власне, і має висоту мула. За повір'ям, у печеру на протязі багатьох років приходив з Києва на благання чернець. Він був вже стареньким і погано бачив, тому Божа Матір ’ явився йому свою милість. Одного разу уві сні Пречиста порадила старця обмити очі рідиною, що капала з печерною брили. Спочатку чернець не надав значення дивним сну, але незабаром згадав про нього і протер очі вологою. Після цього він прозрів, а печера перетворилася на місце паломництва тисяч людей.
     
    У печері
     
    В даний час вхід в глибину печери перекритий металевої гратчастої дверцятами в цілях безпеки через можливості обвалу стелі печери. На знімку нижче видно, що весь стеля печери "позначений" прихожанами кіптявою від полум'я свічок, якої вони малюють хрести. Не знаю, коли з'явився цей звичай, але мені здається в давнину такого не було. Зберігання зовнішньої чистоти відображається і на внутрішній чистоті. Якщо ж ми забруднені зсередини, так і зовні ця кіптява проявиться. Краще вже в чистій молитві попросити про бажане, ніж залишати після себе хрести на стінах і стелі. Так, дійсно, у Російській православній церкві є звичай на Великдень прийшовши додому після всеношній і принісши полум'я свічки, горіла на службі, намалювати на дверних і віконних перекриттях хрести. За повір'ям ці хрести захищають житло від скверни і зла. Але, це зовсім не те, що людина робить у цій та багатьох інших печерах (наприклад, в Китаєвій пустелі), малюючи хрести як мітки, що, мовляв, "згадай же про мене, Господи"...
     
    "Позначки" відвідувачів печери
     
    "Слезки" Богоматері допомагають усім, хто приходить до Богородиці за заступництвом з любов'ю та вдячністю. На печерної брилі, звідки стікають "слезки", іноді можна розгледіти жіноче обличчя. Доторкатися брили, набираючи в долоню цілющу вологу, не бажано - кажуть, що вода може перестати капати. На знімку нижче видно стельовий виступ печери на якому накопичуються слезки". Але все-таки багато приходять сюди, щоб побути наодинці з собою помолитися, попросити у Пречистої Богородиці заступництва за свої гріхи перед Богом, і звичайно ж здоров ’ я, віри, любові і вдячності.
     
    Камінь, з якого капають "слезки"
     
    До Божої гори коли то ходили пішки...
     
    Одна з вершин гори, де було явище і слід Богородиці
     
    На вершині кам'яного виступу над каплицею Святої Трійці
     
    Келія ченця Сергія на місці зруйнованого храму
     
    На самій вершині гори є й інші сакральні місця. У минулому тут стояв монастир, пізніше - кам'яна церква, а поруч - побудована козаками Богдана Хмельницького в 1651 році каплиця. Живі ще ті, хто бачив цей, "втоплений" в кам'яну скелю на кілька сантиметрів, відбиток стопи. Щоб припинити небажаний ажіотаж навколо християнських святинь, комуністи в 1964 році знищили каплицю і церква, а через кілька років стерли з лиця землі і "ступку". Потужним вибухом було знищено і печеру і ступку, а разом з ними і декількох ченців-пустельників, які жили в печерах під спаленої каплицею. Божі люди свідомо не захотіли залишати святе для них місце. І зараз дві наполовину вцілілі печери є притулком для мандрівних ченців-пустельників біля зруйнованої церкви, від якої збереглися лише кам'яні сходи і престол.
     
    Ступені кам'яних сходів
     
    Каплиця Святої Трійці на вершині гори
     
    Що стосується назви Божої гори, то існує три версії її походження: від імені князя антів Божа, про який писав готський історик Йордан; від назви слов'янського племені бужан; від дива явлення Божої Матері.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Вперше про пам'ятки документи згадують у XVI ст. Так, в 1555 р. власник частини села Бережці Іван Бережецький скаржиться на купців, які не хочуть платити мито, об'їжджаючи Бережці за Божої горою.
     
    Вже в 1600 р. Божа гора - межа володінь Ганни Гойської (Госької, Гостської), відомої покровительки Почаївського монастиря, і князів Бережецьких (Побережецких, Подбережецких) - перебувають у далекому спорідненні з династією Ягеллонів.
     
    Після смерті А. Гойської Бережці повністю перейшли поміщикам Бережецьких. Вони, як писав Н. Теодорович, у XVI ст. втратили свого княжого титулу. Саме в той час розвитком, відновленням оточуючих монастирів займався новий ігумен Почаївського монастиря (з 1602 р.) Іов (Залізо). Завдяки його старанням вдалося відновити печерні монастирі в Стіжок, Збаражі, Підкамені і на Божій горі. Ігумен Йов і сам неодноразово приходив з Почаєва на Божу гору для молитви.
     
    У XVIII ст. гору називали «Бужа». Завдяки спогадами мандрівника А. Рафальського відомо, що в 30-х роках ХІХ ст. на її вершині стояла каплиця, а в 1865 р. її вже не було. Тоді ж в одній з печер там перебував чернець-відлюдник за прізвища Степанюк.
     
    За оновлення каплиці Святої Трійці на Божій горі взялися тільки в 90-х роках ХІХ ст. воїни 42-го Якутського полку, який перебував у Кременці. Дерев'яну церкву приписали до приходу Бережці, але сталося так, що вона стала єдиним на парафії храмом - сільська церква згоріла в Першу світову війну. Каплиця натомість перестояла і Другу світову війну, а спалили її в 1960 р. за наказом радянської влади.
     
    Новий храм побудований над пещеркой з "слезками" (зліва)
     
     
     
    Відроджувати святиню почали після того, як Україна стала незалежною: облаштували місце, де, за переказами, явилася Богородиця і стояв монастир, облаштували джерело і печери, а нещодавно побудували дерев'яну церкву. Паломники йдуть до Божої гори постійно, але найбільше їх збирається на Преполовення - свято, яке припадає на середину періоду між Великоднем і Вознесінням. Тоді на Божій горі служать особливо урочисті літургії.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Але це ще не вся " цікава інформація. Будучи після Різдва Христова на Божій горі, я дізнався, що в храмі над пещеркой, знімки якого розміщені вище, знаходиться маааааааааааааленькая кишенькова іконка Пресвятої Богородиці "ГІДНО Є". Так ось, мені показали її і розповіли, що зовсім недавно ця іконка чудесним чином сама оновилася, будучи до цього повністю потемнілій від часу...
     
    Оновилася ікона "ГІДНО Є"
     
    Побачити її можна піднявшись в храм, де вона зараз і перебуває. Я бачив різні оновилися ікони, але що б таукая маленька і звичайна іконка оновилася - з таким не стикався. Для мене це дійсно Диво, що підтверджує що це місце - доленосне для всіх.
     
    Щопонеділка тут служать акафіст Божої Матері "Живоносне джерело", по вівторках - акафіст Божої Матері "Почаївська", по середах - водосвятний молебень проводиться, по четвергах - акафіст преподобному Агапiтовi Печерському, по п'ятницях - акафіст Божої Матері "Живоносне джерело", по суботах - Подячний молебень, а в неділю - Ранкову і Божественної Літургії. Телефон письменника Миколи, за яким можна зв'язатися та уточнити питання, що цікавлять вас - 097-5060168.
     
    Це місце можна з'єднати з відвідуванням Почаївської Свято-Успенської лаврою, Свято-Духовского скиту і поклонного хреста у Старому Почаєві. Але, Божа гора і гора Рожаниця в Підкамені, де було також явище Пресвятої Богоматері, мають набагато більше значення, і тому не дарма був розроблений мною маршрут і включені в нього до відвідування обидві гори - Рожаниця і Божа.

     

     

     

     

     

    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

    Просмотров: 16091 | Добавил: lusta | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0