БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Среда, 29.01.2025, 01:37
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Сентябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2013 » Сентябрь » 4 » Чуфут-Кале і Золотий колодязь Тік-Кую
    11:23
    Чуфут-Кале і Золотий колодязь Тік-Кую
     
    Печерне місто Чуфут-Кале (Джуфут-Кале або Джуфт-Кале) розташоване на однойменній горі в околицях Бахчисараю має древнішу назву - Кирк-Ор (Сорок фортець). Зараз його називають " іудейським" або "караїмським" містом, але насправді це місце має древнішу історію...

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    "Повітряне місто" - так назвав Чуфут-Кале один з сучасників О.С.Пушкіна. Здається, що будинки і кріпосні стіни цього середньовічного міста, подібно до орлиних гнізд, приліпилися прямо на неприступній прямовисній скелі, розташованій на плато гірського відрогу, пануючого над трьома глибокими долинами. Сама природа підготувала неприступний будівельний майданчик, а людина звела на ній місто, посиливши природний захист кріпосними спорудами.

    У XIII ст. у фортеці жили алани - наймогутніше з племен іранського походження. Займалися вони землеробством, тваринництвом і ремеслом, торгували з сусідніми і далекими країнами.

    На родючих землях довколишніх долин вирощували фрукти і виноград. Проте незабаром татарські війська Золотої Орди захопили фортецю; чоловіків-воїнів, як завжди, винищили, решту населення обернули в рабство. Захопивши місто, татари розмістили в ньому свій гарнізон і назвали його по-своєму - Кирк-Ор ("Сорок фортець"). Належним чином оцінивши фортецю, перший кримський хан Хаджи-Гирей в XV ст. перетворив її на свою укріплену резиденцію, створивши надійний притулок в період боротьби ханів із Золотою Ордою за самостійність.

    Після переселення кримських ханів в нову столицю - Бахчисарай, - Кирк-Ор залишався цитаделлю столиці і місцем ув'язнення знатних полонених. В різний час в тюремних застінках тут томилися литовський посол Лез, польський гетьман Потоцький, улюбленець Івана Грозного Василь Брудний
    .

    По три роки провели в ханській в'язниці російські посли Василь Айтемиров і князь Ромодановський. Але найважчі випробування припали на долю росіянина воєводи, улюбленця царя Олексія Михайловича, Василя Шереметєва. Двадцять один рік провів Шереметєв в темниці, чотири хани змінилися за цей час у Бахчисараї, проте полонений відмовився купити свободу дорогою для Росії ціною - за нього вимагали міста Казань і Астрахань. Тільки мужність, непохитна воля і любов до Росії допомогли перенести патріотові довгі роки тяжкої неволі. Викуплений в 1681 р. родичами, безпомічним, покаліченим, осліплим старим повернувся Шереметєв на батьківщину.

    З середини XVII ст. татари покидають Кирк-Ор; там залишилися жити тільки караїми. Татари вважали їх євреями, тому місто з цих пір стали називати Чуфут-Кале, що в перекладі означає "Єврейська фортеця". І караїми прожили тут ще більше двох століть.

    Після включення Криму до складу Росії караїми оголосили себе її прибічниками, і незабаром царський уряд визнавши, що караїми не євреї, надав їм привілеї, зокрема, дозволив привласнювати їм офіцерські чини в армії. Тепер вони могли жити на усій території імперії.

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    З того часу Чуфут-Кале став порожніти. Жителі покидали суворе плато і переселялися у Бахчисарай, Сімферополь, Євпаторію. У 1852 р. з Чуфут-Кале пішли останні мешканці.

    Детальніше про печерне місто Чуфут-Кале можна прочитати тут.

    Наша прогулянка пройде по древньому місту і ми відвідаємо дев'ять точок, розташованих на його території. Поєднання цих точок дає взаємодію нашої планети через людину зі всесвітом і допоможе нам надалі пізнати на досвіді цей взаємозв'язок.

     
    http://lusta.at.ua/_nw/1/09682944.jpg

    На карті буде видно позначення послідовності просування по точках і їх взаємодію з людиною. Перший трикутник - це земля - материнське лоно і нижній центр людини що поєднує в собі 1, 2 і 3 чакри. Другий трикутник - це сама людина і її взаємодія з сердечним (середнім) центром - 3, 4 і 5 чакрами. Третій трикутник - це отець-космос і взаємодія людини з ним, що відбувається через верхній центр, що поєднує в собі 5, 6 і 7 чакри.

    Усі ці три трикутники у свою чергу взаємодіють з іншими місцями Сили в Криму, а саме: храмом Сонця, Херсонесом и храмом Христа Спасителя на горі Бойка через Золотий колодязь - Тік-Кую, місцерозташування якого також позначене на карті і знаходиться нижче і трохи в стороні від Південних воріт фортеці
    .

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Отже, почнемо ми свій шлях від Південних воріт фортеці. 

    Перший трикутник -
    тюремний двох'ярусний каземат, де раніше утримувалися невільники, нижній поверх садиби біля другої оборонної стіни і місце, відмічене на карті, як ділянка стіни біля кріпосних воріт Орта-Капу.
     
     
    Другий трикутник - усипальня Джаніке-ханим, восьмигранний колодязь біля фортечних воріт Отра-Капу і сам вхід в фортечні ворота Орта-Капу.
     
    Третій трикутник - кеннаси караїмів (обидві точки знаходяться усередині кеннаси, але вони продубльовані в місці, де знаходиться вхідні двері в приміщення в кеннаси) і Південні ворота фортеці.
     

    Відвідавши усі ці місця, ми сходимо вниз через Південні ворота і підходимо до Тік-Кую - Золотому колодязю. Саме через нього, а якщо бути точнішим, біля нього ми дістаємо можливість завершення пройденої програми і вихід на новий рівень свідомості (у кожного він свій :). Саме тут відбувається "перепрограмування" нашої свідомості. Буде дуже добре, якщо ви зможете потрапити в сам колодязь і пройшовши усі 108 метрів спуститися вниз. Але, для цього треба що б була група не менше чим з п'яти чоловік. Вартість входу/спуску складає 25 гривен. Якщо у вас немає такої можливості, то знайдіть ліворуч від входу в Тик-Кую майданчик, на якому лежить два камені:
     



     
    Саме у тій послідовності, як вони лежать, сядьте на один, а потім на другий камінь. Ні про що не думайте, звільніть свій розум і опустіть його в серце. Нехай Серце наповниться любов'ю і вдячністю і з цим почуттям і вдячністю до Творця покидайте Тік-Кую.
     
    Відеофильм про Тік-Кую
     
     
    У статті Сергія Прохорова висловлюється думка про період будівництва спорудження Тік-Кую. Раджу ознайомитися.

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Даних про підземні гідротехнічні спорудження фортеці до недавнього часу було надзвичайно мало. Коротка інформація є в публікації С. Шапшала (1895) : "... караїми стійко трималися у своїй неприступній фортеці і відбивали напади грабіжників. Вони могли переносити тривалу облогу завдяки тому, що біля Малих воріт Кмрк-Йєра був підземний хід до джерела, що знаходиться біля підніжжя скелі".
    Выход вертикального колодца

    Попри те, що фортеця давно втратила оборонне значення, таємницю розташування підземних вироблень кримські караїми передавали з покоління в покоління. Старійшини посвячували в неї обраних народом вождів після зведення в сан, що відбувалося в стінах фортеці на ритуальному майданчику. Носієм цієї інформації був останній Гахан (Великий Хан) кримських караїмів Хаджі Сіра Хан Шапшал (прийняв сан в 1916 р.), батько і дід якого були вихідцями з фортеці.

    Про древню підземну систему нині знає лише старше покоління в Криму, в основному, нащадки князівських родів. Якнайповніші відомості поступили від племінника Хана Шапшала Сем. Шапшала (1903-1989).

    Галерея Алтын-Мердвен (Золотая лестница)На початок пошуків була усна інформація про нахилені виходи з фортеці до води з території Бурунчака, з місця Авул (табір, де проводили військові навчання і розгортали військо), а крім того, з району Кичик-капу - Малих-ворот і з розташованої неподалік князівської садиби. Були і відомості про те, що ці ходи вели до колодязів у південних обривів фортеці між Кичик-капу і східною частиною Бурунчака, рідше називалися і інші ділянки. 

    Ініціаторами пошуку облогової системи водопостачання були О.Грибенников (заслужений тренер України, майстер спорту, інструктор по туризму), Ю.Полканов (спелеолог, гірський інженер, геолог, доктор геологічних наук, академік академії технологічних наук України, головний науковий співробітник) і Ю.Шутов (спелеолог, гірський інженер, гідрогеолог, кандидат геологічних наук, провідний науковий співробітник).

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Наукове обгрунтування прогнозу дали Ю.Полканов і Ю.Шутов на основі вивчення літературних джерел, архівних матеріалів, віддань, опитування старійшин, аналізу геологічної обстановки і рекогносцирувальних робіт у фортеці і біля її підніжжя.

    Увага дослідників притягнуло незначне поглиблення західніше Кичик-капу і в 35 метрах південніше Пенджере ісара (Стіна з вікном). Положення цього місця не суперечило наявним даним. Пошукова розкопка підтвердила правильність прогнозу. У серпні 1998 р. на другий день робіт дослідники розкрили гирло колодязя.

    На першому етапі роботи вела група названих вище ентузіастів. На глибині 25 метрів була розкрита галерея Алтин-Мердвен (Золоті сходи). Вона полого піднімається на висоту 30 метрів. Хід має квадратний переріз. Майже на усьому його протязі вирубані східці. Зведення місцями покрите дрібними сталактитами. На зведенні основної галереї і в нижній її частині видно нечіткі пізні написи (частіше кіптявою), виконані караїмським курсивом, рідше латинню і арамійським квадратним шрифтом. Караїмський газзан(священик) В.Тіріакі прочитав характерні імена і прізвища кримських караїмів Ходжаш, Синан, Чанак.

    Винтообразный спуск

    На глибині 27 метрів колодязь розширився майже до 5 метрів за рахунок порожнистого гвинтового ходу "равлика", що почався від порталу галереї.

    Проведені роботи по видаленню грунту дозволили знову перетворити "сліпий" колодязь (сокур) на " зрячий" і повернути йому тим самим первинну назву Тік-кую.

    З березня 2001 р. розчищення і дослідження Тік-кую налагодив центр спелеотуризма "Онікс-тур" і до теперішнього часу виконав величезний об'єм робіт.

    Очевидно система Ашарин Йол таємного або прихованого шляху, як його називають старійшини кримських караїмів, служила не лише для прихованого проходу до води. При необхідності в ній могли сховатися сотні людей. Нині набув реального сенсу, що здавався раніше казковим, фольклорний сюжет про зникаюче військо і про князя із загоном джигітів, який мав здатність з'являтися одночасно і на стінах фортеці, і в тилу ворога.

    Не виключено і культове призначення підземної споруди в нижній частині колодязя Тік-кую, що може служити додатковим поясненням ореолу таємниці, що оточує прихований шлях, відомий тільки присвяченим.

    По дорозі назад з Чуфут-Кале не полінуйтеся і зайдіть в Успенський храм Свято-Успенського монастиря до  ікони Богородиці "Живоносне джерело" і випийте води з цілющого джерела монастиря, що знаходиться на подвір'ї. 

    Детальніше про Свято-Успенський монастир можна дізнатися тут.

     

    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

     

    Просмотров: 2269 | Добавил: tako | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0