БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Суббота, 27.04.2024, 13:08
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Август 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2013 » Август » 27 » ЦІЛЮЩІ ДЖЕРЕЛА ТОПЛОВСЬКОГО МОНАСТИРЯ
    15:45
    ЦІЛЮЩІ ДЖЕРЕЛА ТОПЛОВСЬКОГО МОНАСТИРЯ
     
    Біля цього святого місця надиво сильна енергетика. Якщо ваші помисли щирі - 
    загадане тут бажання обов'язково збудеться!
     
    преподобна Параскева. А на місці її страти забило цілюще джерело. У 50-х роках XIX ст. у джерела святої оселилася болгарська дівчина Константіна. Вона невтомно молилася про основу тут жіночої обителі. На зібрані нею кошти у джерела побудували каплицю. А в 1864 р. стараннями святителя Інокентія архієпископа Таврійського був відкритий жіночий монастир. Поряд з монастирем розташована купальня, куди біжить вода як з джерела святої Параскеви, так і з двох інших -святого Георгія і Трьох Святителів. Чарівна купальня зціляє від недуг і дарує молодість. А тим жінкам, які хочуть народити дитину, але не можуть цього зробити, 

     

     

    Свята Параскева П'ятниця
    До монастиря треба довго підніматися по курній крутій дорозі, що зміїться, навколо якої густою стіною встали у безвітрі, не ворухнувшись, незвично високі, якісь казкові дерева. Монастир вражає своєю легкою, ажурною красою, прозорим дзвінким повітрям, мальовничими пагорками і стежинками. Мимоволі людину опановує легка ейфорія (як і належить у високогірній місцевості, за даними медицини). Навіть літні люди майже без задишки, зворушливо взявшись за руки, йдуть по крутих гірських стежках - чи до джерела св. Георгія Побідоносця (знову віддання: в давні часи люди раз у раз бачили тут в горах вершника зі знайомим іконописним списом), чи до печери фактичної засновниці монастиря - болгарки Константіни.

     

     

    Цілюще джерело святого Георгія Побідоносця

     

    Святість і благодатність місця відчувається відразу. І лікує тут усіх свята Параскева. Свята народилася в Римі в II столітті. Її батьки-християни довго не мали дітей і молитвами вимолили у Господа єдине чадо - дщерь, яку назвали Параскевою на честь дня її народження - по-грецьки П'ятниці. Після смерті батьків, роздавши майно жебракам, Параскева залишила світ і присвятила себе проповіді Христова євангелія язичницьким народам. У Римі, центрі язичництва і язичницької вченості, вона сподобилася зазнати перші страждання за ім'я Христово і обернула багато язичників в християнську віру. 

     

     

     

    Цілюще джерело святої Параскеви

     

    Імператор Антонін повелів наразити Параскеву на муки: на главу її був покладений розжарений мідний шолом, а сама вона була увергнута в котел, наповнений киплячою смолою і олією, але свята залишилася неушкодженою. Цар засумнівався, чи дійсно гарячі смола і олія, і велів Параскеві плеснути на нього розплавленою рідиною. Свята плеснула рукою; від страшного болю цар миттєво осліпнув. Тоді він змолився до святої: "Раба істинного Бога, помилуй мене і поверни світло очам моїм, щоб міг я увірувати у Бога, Якого ти проповідуєш"! Свята просвітила царя і тих, що були з ним, вченням християнської віри, була відпущена з миром, і пішла проповідувати вчення Христово в інші країни. У граді, де царював хтось Тарасій, за проповідь благої звістки Христової цар наразив її на багато страшних мук. Бачачи, що ніщо не може відвернути святу від віри в Христа, Тарасій наказав відсікти чесну її главу. Так свята Параскева закарбувала свої апостольські зусилля мученицькою смертю за ім'я Христово. 

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Цілющі джерела монастиря

     

     

    На місці страти забило джерело. Те саме, до якого їдуть багато страждених і нездужих. Святе джерело оброблене місцевим гранітом, біля нього влаштована капличка з іконостасом. 25 липня, напередодні храмового свята сюди на Цілонічне пильнування збирається багато народу: приходять з навколишніх селищ і приїжджають здалека.

     




    Купальня біля джерела святої Параскеви, в яку стікаються води з джерел: Трьох Святителів, св. Георгия і св. Параскеви

     

    Поруч - закрита, в мармурі, купальня, в яку з гір впадають ще два цілющі джерела, - Св. Георгія Побідоносця і Трьох Святителів. Величезний біломармуровий Ангел з глека ллє воду в купальню. Вода з джерела св. Параскеви П'ятниці добре допомагає при хворобах очей. Недаремно на іконі ми бачимо св. Параскеву з блюдом в руках. У блюді - людські очі. Це її дар нам - та прозріємо. Прозрівають і духовно, і тілесно. У однієї жінки випали усі вії і став падати зір, лікарі не могли допомогти нічим. Вона приїхала в монастир, і лише джерело св. Параскеви П'ятниці допомогло їй відновити зір. Інші два джерела допомагають при хворобах суглобів і при нервових хворобах. Джерела славляться в усій Тавриді, сюди приїжджають не лише християни... 

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

     

    У монастирі ведеться зошит, в який записуються випадки зцілення. Ось деякі записи із зошита. 

     

    «Вересень 2000 р. 

     

    Кілька років тому в одній сім'ї важко захворів батько. Його дочка змолилася до Господа: "Господи, не забирай батька, розділи хворобу і для мене". І тут же їй стало погано. Поклали в лікарню, і після узяття пункції вона не піднялася. Діагноз - розсіяний склероз. Шість років вона була прикована до ліжка. Висохла. Залишилися одні кісточки. На свято Усіх скорботних Радосте я, негідна Василисса, привезла її в Топловський монастир - Господь мене сподобил. Після занурення у Святій купелі хвора Олена встала на ноги і пішла. Також до неї повернувся дар мови. Дякуємо Господу і Матері Божий за дивовижне зцілення.

     

    Адамови, Севастополь. 

     

     
    Три роки тому я отримав поранення ножові і вогнепальні. Випадково проїздив мимо і побачив покажчик на монастир. Піднявся в монастир і по підказці матінки і Святої Параскеви викупався у святій купелі. Після операції у мене була запала легеня і хворіли рани. Купіль підняла мене, я відчув легкість в телe, легені почали дихати повністю. Знімки показали різке поліпшення. Рани дуже швидко затягнулися і перестали хворіти. Дякую Господу і Матері Божий за зцілення.
    Володимир Бондаренко, м. Дніпропетровськ». 
     
    Купальня джерела трьох святителів

     

    Історія: легенди і перекази.

     

    Офіційно Топловський жіночий монастир святої Параскеви заснований по клопотанню Таврійського єпископа Алексія 25 вересня 1864 року. Але народна легенда, а в той же час і народні подвиги, немов камені, лежать в основі монастиря св. Параскеви. З кінця 50-х років XIX століття зблизька с. Топли повіту Феодосії жила благочестива болгарська дівчина на ім'я Константина. Почувши Небесний голос, пішла з будинку і стала відлюдником, перебуваючи в посту і молитві. Сім років вона прожила в печері, одягом її було дрантя.

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Мені довелося побувати в цій печері, яку вважають своїм боргом відвідати усі паломники. Багато хто так і вважає, що побували в гостях у черниці Константини. Але це не зовсім так. Її печерка, вирита своїми руками, не збереглася. Печера була досить маленька, так що Константина ледве могла влізти в неї, ховаючись на ніч від холоду. Нинішня ж печера - це довгий, досить вузький і тісний хід, уставлений іконами, свічками і лампадами, що горять. Стіни сирі, з крапельками роси, що виступає, що висять. Та все ж молитися тут легко, благодать незвичайна. Печера ця була вирубана вже в роки існування монастиря. Тут в самоті молилися схимниці. Потім з печери Костянтина перебралася до джерела св. Параскеви, де оселилася в землянці. Спочатку одна, а потім до неї приєдналося декілька жінок. Над джерелом стояла капличка, але Константина вдень і вночі молилася, щоб була побудована справжня церква. У кінці життя Костянтина прийняла повне чернече постриження і була наречена Параскевою. Вона і стала першою настоятелькою монастиря і померла в глибокій старості в 1874 році. 

    Наступною значною фігурою в історії монастиря стала ігуменя Параскева, у миру Ольга Родимцева, з купецької сім'ї. Ставши настоятелькою, Параскева добилася процвітання Топловськой обителі. Жодному кримському монастирю не жертвували так багато, як монастирю св. Параскеви. За праці на користь монастиря матінка Параскева в 1894 р. була удостоєна високої нагороди - наперсного хреста.

     

    А далі, з приходом більшовиків, почалася трагедія монастиря. Монастир був закритий 29 квітня 1923 року, але черниці продовжували жити в його стінах під виглядом жіночої сільськогосподарської артілі. Так пройшло шість років. Але 7 вересня 1928 року артіль, як "лжекооперативна організація", була ліквідована. У 1929 році на частини території обителі був заснований радгосп під відверто цинічною назвою "Безбожник". Престаріла ігуменя Параскева померла від серцевого нападу в день остаточної ліквідації монастиря. На її могильній плиті можна прочитати напис: «Матінка ігуменя Параскева Родимцева, яка побудувала Топловську обитель, та потрудилася в ній 53 роки. Рід. 1849 р. † 3 дек. 1928 на 80-му році. Полюбленій про Господа матері і мудрій наставниці від гаряче люблячих сестер". Довгою низкою проходять до цієї плити, а потім і до могили паломники. Йдуть зі свічками в руках, залишають на могилі записки. Матінку народ шанує святий. Більше того, в храмі знаходиться рака, готова прийняти мощі святої. Питання про канонізацію, як відомо, вирішуються нескоро. Але черниці вірять, що настане день, коли станеться прославляння матінки Параскеви в лиці святих. Любов Іванівна Нерук з Маріуполя свідчить: «Я приїхала в монастир 7 червня 2001 року, пішла на кладовищі вклонитися матінці ігумені Параскеві, принесла засвічені свічки. Але вони на шляху до могили потухли. Я дуже засмутилась, що потухли свічки, вирішила їх просто незасвічені поставити на могилу. Але коли поставила - вони самі запалилися". Недаремно в духівниці матінка Параскева писала, що обитель створена не на якийсь час, а на вічність. Через 64 роки, 8 серпня 1992 року, в день святої преподобної мучениці Параскеви, біля корпусу ігумена здійснилася перша Божественна літургія. 


    Легенда остання

     

     

    А ось ще одна легенда про Топловську обитель, яка має великий вплив на навколишніх жителів, особливо на татар: Топловский монастир "ніколи не убожітиме", оскільки його оберігає сама свята Параскева. Ночами вона ходить навколо монастиря в чернечому одіянні з палицею і пальмовою гілкою в руках і благословляє кожного подорожнього, що зустрівся їй, а якщо він хворий, то тут же зціляє від недуги. Тих же, хто захоче шкодити монастирю, свята карає. Так сталося з декількома злодіями, що намагалися вночі вкрасти колоди і дошки, приготовані для спорудження церкви. Грабіжники були зупинені невидимою силою на місці злочину, де, незважаючи на марні зусилля втекти, залишалися зі своєю ношею до ранку, поки не прийшли будівельники-ченці. 
     

     

    Зима в Топлі

     

    Багато що ще можна розповісти про монастир, про його чудове, але розорене місцевими варварами кладовище, про відновлення зруйнованого найбільшого храму обителі... Але краще приїхати і побачити своїми очима не переказувану земну і невидиму духовну красу монастиря.
     
    телефон монастирського готелю для паломників
    +38 066 1087939
     
     
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

     

     

    Просмотров: 3724 | Добавил: tako | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0