БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Суббота, 27.04.2024, 07:52
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Август 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2013 » Август » 30 » МАНГУП
    10:32
    МАНГУП
     
    Мангуп. Як часто в середовищі езотериків звучить ця магічна назва гори і печерного міста, розташованого на її чотирьох мисах. Ось, до речі, ще один цікавий факт: в гірському Криму часто зустрічаються назви скель і іменують їх мисами. Нор, адже мис - це частина суші, що виступає, на морському узбережжі. А яке море може бути в гірському Криму? Там його просто немає. Там є лише гори. Так от, відповідь криється в тому, що колись частина гір була залита водою і тому багато височин звуться мисами. 
     

    Взагалі, вірним буде сказати, що печерне місто Мангуп-Кале розташоване на плато гори-останця Баба-Даг. Гора є підвищенням, що окремо стоїть, круто обривається на південь. З північного боку гора має чотири протяжні виступи, що називаються мисами. Найзахідніший виступ іменується Чамни-бурун - Сосновий мис, другий із заходу, - Чуфут-Чеарган-бурун - мис скликання іудеїв, наступний, - Еллі-бурун - Грецький (еллінський) мис і, нарешті, найсхідніший - Тешклі-бурун - Дірявий мис, дістав свою назву із-за наскрізного грота, що утворився в результаті обвалення штучної печери, званою Барабан-Каба. Між мисами пролягають яри, кожен з яких також має свою назву: із заходу на схід - Табана-дере - Шкіряний яр, Гамам-дере - Банний яр і Капу-дере - Ворітний яр.

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Слід врахувати, що підемо ми з вами по короткій але крутій дорозі, завдовжки майже кілометр. Є і інший шлях, але він довше на 6 км і йде огинаючи Мангуп із зворотного боку. Так що слід запастися терпінням і зусиллям волі для подолання підйому, що веде до вершини піднесеності. Починається він біля підніжжя, недалеко від озера...

    До речі сказати, ще в середньовіччі, на місці нинішнього озера, що біля підніжжя Мангупа з боку села Хаджи-Сала (Святе селище), було величезне озеро, води якого тягнулися по усій долині, до села Червоний Мак. Саме тому миси Мангупа, що виступають, названі мисами. По цьому озеру до Мангупу переправлялися на човнах
    .
     

     
    Нас же цікавить найсхідніший мис - Дірявий. Саме на нім свого часу стояла цитадель, залишки якої можна ще оглянути і у наш час. Але, не сама фортеця, а місце, на якому вона розташована, буде нам цікаво. 
     

     
    Взагалі, по Мангупу можна бродити увесь світловий день і не вистачить його для відвідування усіх цікавих куточків. Тому, ми сконцентруємося на найзначиміших.    

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    А найзначимішим і являється східний мис, а якщо бути точним, то майданчик, розташований відразу ж за стіною цитаделі.
     

     
    Якщо ми уважно подивимося на знімок, то побачимо, на ньому контури восьмикутного фіалу - невеликого внутрішнього басейну, який споруджувався в атріумі - внутрішньому дворику ранньовізантійських базилік, - перших християнських надземних храмів. 

    З фіалов, що збереглися, на території Криму можна бачити тепер тільки цей, на Мангупі, і ще один, на території заповідника "Херсонес Таврійський". Там він розташований в атриуме кафедрального храму святого Павла, що називається нині Уваровською базилікою.
     

    Вивчення Херсонесу, як місця Сили і розпочалося з цього фіалу - басейну для обмивань, що знаходиться в атріумі (внутрішньому дворику) Уваровської базиліки, - кафедрального собору Апостола Павла. Деякі називають його октагон, але це не зовсім вірна назва. Ця споруда служила колись в давньовізантійських християнських храмах - базиліках місткістю для обмивання рук і чола. Лише після обмивання в нім можна було увійти до храму. Але не це розбурхує розум. Ці місткості зводилися в місцях, де потужний потік Сили з'єднував Небо і Землю воєдино. І суть була не в тому, що б омити руки, а в тому, що б перебувати в цьому потоці хоч деякий час, після чого очищеним можна було увійти до храму. 
     

    Приміром, в такому ось фіалі, а саме у фіалі Уваровської базиліки і відбулося хрещення св.князя Володимира. Цей факт доказовий, якщо поглянути на гравюру із зображенням хрещення князя Володимира і зіставити зображене на ній з планом Уваровської базиліки. 
     

    Правда, на моє питання, спрямоване адміністрації музею: чому екскурсоводи не говорять про це екскурсантам, адміністрація історичного музею "Херсонес Таврійський" відповіла мені наступне: "Не заважайте нам працювати. Історію ніхто переписувати не буде, а програму екскурсій переробляти і стверджувати по новій теж ніхто не дасть".
     

    Але, ми відволіклися від основної теми. Повернемося все ж до неї. Найбільшим древнім християнським храмом в Криму вважається Уваровська базиліка. Її довжина - 52 метри, ширина - 20 метрів. Храм був відкритий в 1853 році, перед самим початком Кримської війни, розкопками відомого мецената графа О.С.Уварова, засновника Московського археологічного суспільства. Побудована базиліка у кінці VI - початку VII віків. Перед нею розміщувався великий двір (атріум), де знаходився фіал - водойма для обмивань, в якій можна було омитися перед входом в храм. 

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Тут збиралися прихожани перед початком і після закінчення літургії, тут здійснювалися деякі церковні служби. Разом з храмом його двір був своєрідним містом в місті, центром громадської і інтелектуальної діяльності. Сюди йшли хворі вимолити у Бога зцілення. Лікарі практикували і консультували іноді прямо біля входу в церкву. Прихожани готувалися тут до проведення святкових і похоронних обрядів. Сюди приходили за розрадою, порадою, за тим, щоб вимолити пробачення, покаятися в гріхах. Це був переддень притулку для будь-яких переслідуваних, який давав храм в радіусі 5 кроків.
     

     
    Так от, якщо згідно з археологічними і історичними джерелами Уваровська базиліка - найбільша, то базиліка на Мангупі була не менше, а її фіал - навіть більше Уваровського. Але не в цьому річ, а в тому, що тимчасово-просторова орієнтація будівництва цитаделі в Мангупі датують тим же періодом будівництва, що і Уваровську базиліку. А як відомо, святе місце порожньо не буває. Християни зводили храми на місцях знаходження древніших святинь. Підтверджень тому - величезна кількість. Навіть не вдаватимуся до детальних пояснень де і коли такі храми були побудовані. Два з них нам відомі - це Уваровська базиліка в Херсонесі і базиліка на Мангупі, з якою ми зараз і знайомимося. 

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Спершу ми з вами пройдемо через вхід цитаделі, який виглядає дуже переконливо. Багато хто іменує його порталом, що саме по собі достовірно, адже портал - і є вхід, а саме: архітектурно оформлений і пишний різьбленням і дверний отвір монументальної будівлі.
     




     
    Саме так, загадково виглядає головний вхід в укріплену цитадель. Пройшовши через нього ми потрапляємо на майданчик, на якому раніше знаходився ранньохристиянський храм - базиліка. Від нього залишилася лише спорудження фіалу, описане вище. Його з незрозумілої причини усі називають октагоном або октагонним храмом, хоча явний взаємозв'язок між фіалами в Херсонесі і на Мангупі видно неозброєним оком. Саме це місце нам і знадобиться для внутрішньої роботи.
     

     
    Є і інші місця на Мангупі, не менш цікаві для езотеричного пізнання, але в нашому випадку - це місце можна називати центральним серед усіх. А центр як завжди поєднує в собі усі властивості і якості інших місць Сили. Упевнений, що я повернуся до опису місця на Мангупі, але цьому місцю варто приділити особливе внимание.

    Свого часу, фіали встановлювалися саме в тих місцях, які мають властивість очищати свідомість людини, зупиняти його думки. Сенс фіалу полягав як в тому, що б візуально зробити обмивання (у католицизмі залишилася ще дія з обмаканням пальців в освячену воду і осяянням себе хресним знаменням). Так от, людина, що підходить до фіалу, готова була очистити себе зовні, при цьому відбувалося і внутрішнє очищення. Але і це ще не все. Сам процес обмивання мав значення як дія, що перемикає свідомість людини з буденних речей і подій на сакральне значення виконуваної дії. По суті, своєю дією людина віддавала себе усього Святому Духу і Він наповнював її Силою Своєю.

     

     
    Так вона відключалася від світу зовнішнього і включалася у світ внутрішній. А участь в літургії дозволяла їй гармонійно об'єднати взаємодію світу зовнішнього (через слух і зір) зі світом внутрішнім (єднання з Творцем).

    Руслан Стойчев: ПРОГРАММА РОДА или решение кармических задач

    Ось і ми з вами для цього єднання з Творцем скористаємося можливостями цього місця. Не місце означає для нас, а ми для місця. Саме у взаємодії ми виявляємо Силу. Само по собі будь-яке місце Сили не має ніякого значення, але перебування в його полі дії людини, дозволяє останній ефективно використати можливості місця у взаємодії зі свідомістю. За допомогою цього ми можемо використовуючи потенціал місць Сили впливати на побудову своєї особистої реальності, коригуючи її в міру необхідності.

    Але, самостійно це робити не вдасться. Саме по собі свідомість людини не дає їй можливості управляти реальністю (навіть якщо вона так думає) )). Лише у взаємодії з іншими світами ми маємо можливість її формувати по новому або просто відкоригувавши якісь події в житті...
     

     
    Давайте згадаємо про те, що ми складаємося з 12 планів, виключивши взаємодію хоч би з одним, ми обмежуємо себе в тому, що б можна було пізнати дійсність більшою мірою. Якщо у нас взаємодія здійснюється лише з 3-4 планами, то ми і пізнаємо світ з позиції тих планів. А це означає, що мешканці тих світів мають можливість впливати на нас і на наш розумовий процес. Іншими словами, свою дійсність ми формуємо не з позиції розуміння більше високорозвинених духовно істот, а з позиції тих істот, які взаємодіють з нами. У кращому разі це буває ментальний план. Частіше ж - астральний. Ось і виходить, що ми живемо не своїм життям, а життям тих істот, що знаходяться на відповідному плані буття і впливають на нас. Про способи впливу слід поговорити окремо, це не в цій статті, а на сайті ПРОГРАМИ РОДУ.
     

     
    Ну, а з історично-романтичним описом Криму в період князівства Феодоро ви можете познайомитися в статті: "МАНГУПСЬКІ ДАЛІ".
     
     
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

     

     

    Просмотров: 2340 | Добавил: tako | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0