БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Суббота, 27.04.2024, 14:30
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Июль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2012 » Июль » 13 » ПІДКАМІНЬ: ТАМ, ДЕ НАРОДЖУЄТЬСЯ ЛЮБОВ
    17:06
    ПІДКАМІНЬ: ТАМ, ДЕ НАРОДЖУЄТЬСЯ ЛЮБОВ
     
    «У давні часи, коли навколишні села палали вогнем з-за нашестя диких татарських орд, чоловіки гинули від кривих їх шабель, а жінки і діти просили допомоги у Бога, явилася Богородиця серед неба і розбіглися, налякані загарбники. А Матір Божа, відпочивши хвилинку на землі, повернулася назад на небо. Але залишилися два следочка Її - один у Почаєві, а другий у Підкамені, і потекли з них джерела чистої води цілющою»
    (Зі старої Підкамінської легенди)

    Підкамінь ... Один з численних населених пунктів Львівщини, розташований на живописному узгір'ї. Більше п'яти з половиною століть налічує його письмова історія. Адже, згідно з письмових джерел, саме 1441 вважається першим згадкою про «місті під Каменем». За цей поважний вік не одна подія сталася на цій благодатній місцевості, зробивши Підкамінь однією з найбільших перлин краю. А він відомий, перш за все, своїми історичними пам'ятками, на першому місці серед яких знаходиться греко-католицький монастир «Походження Дерева Хреста Господнього» студійського уставу.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Завдяки географічному розташуванню, сприятливому для проживання людей клімату і багатому на водні джерела, родючі ґрунти, рослинний і тваринний світ ландшафту, територія сучасної Пидкаменьщины приваблювала до себе населення починаючи з давніх часів.

    Одним зі свідків минулого є унікальний пам'ятник природи - скелястий велетень, розташований на високому пагорбі на північно-західній околиці селища, прозваний у народі «Каменем-Велетнем». Звичайно, 16-ти метровий кам'яний останець своєю величчю завжди привертав до себе увагу. Напевно, у наших далеких предків він порівнювали з чим-то надприродним. Знахідки у підніжжя Каменю фрагментів посуду висоцької культури ранньо-залізного часу (XI-VII ст. до н.е.) і періоду Галицько-Волинського держави (ХІ-ХІІІ ст.), свідчать про використання його раніше як ідола, що оберігає місцевих жителів і прилеглі землі від усього злого, а за часів приходу християнства - як наскального храму-фортеці.

    Можливо, саме з цими часом зв'язується ніша, зроблена у вигляді стилізованого серця з західної сторони Каменю. У ній могли проводитися дохристиянські обряди стародавніх жителів цієї території, приносилися жертви для примирення богів.

    На вершині кварцового пісковики чия рука выдолбила кілька могил-поглиблень глибиною близько півметра. Дослідження показують, що в період Галицько-Волинського князівства на Камені перебував дерев'яний храм оборонного характеру. Немов за історичної спадковості до сьогоднішнього дня у західній околиці пам'ятника збереглися кам'яні хрести від кладовища другої половини ХVII в., називають в народі "козацькими".

    Найімовірніше до старослов ’ янським часи сходить і сама назва гори, на якій знаходиться стародавній домініканський монастир - гора Рожаниця. Завдяки історико-етнографічний дослідженням встановлено, що язичницькі божества Роду, Рожаниці у наших далеких предків ототожнювалися з процесом родючості і народження.

    В глибині гори Рожаниця, на схід від Каменю, є дві печери зі слідами людської діяльності. Дослідженнями Бродівського краєзнавчого музею в 2001 р. встановлено, що вони мали природне походження і в давнину могли використовуватися як святині, а пізніше - як печерні церкви.

    Дивно те, що одна з печер, найбільша має не просто штучне, рукотворне походження. Стіни і стеля печери, розміри якого становлять приблизно висотою 5-7 метрів, а в ширину і довжину 14 х 12 метрів.

     

    Як я вже зазначив, стіни і стеля печери оброблені майстерно до гладкої поверхні. У великому приміщенні печери багато ніш, видовбаних у її кам'яних стінах, призначення яких абсолютно не зрозуміло. Але, найголовніше, що своїм "головним входом (дивитися на фото вище) вона виходить точно в напрямку Каменю-Велетня. Другий вихід з печери орієнтований в бік гори Божої, що знаходиться недалеко від Кременця. За старовинними переказами, Пресвята Богородиця була не тільки в Почаєві та Підкамені, але ще і на святій горі, яку прозвали в народі Божої...

    В глибині печери є грита, можливо, що використовувався раніше як святиню. Взагалі, на Західній Україні є таке слово "каплиця". Це як маленька капличка, але відкрита. Виглядає каплиця зазвичай грот, в якому стоїть статуя Христа або Богородиці. А тепер проведемо аналогію: каплиця - капище. Каплиця - християнське святе місце, а капище - дохристиянське. Капище зазвичай розташовувалося в гроті, природному або рукотворному, в якому розташовувався ідол з дерева або каменю. Виходить, що християни - продовжувачі дохристиянської традиції поклоніння Богу у вигляді його кам'яних або дерев'яних фігур.

     

    Ось так виглядає дерев'яна фігура що молиться діви Марії та сама "каплиця". Якби наші далекі предки побачили б таку фігуру і саму "каплицю", то вони б подумали, що ми молимося Рожанице. А хіба це не так? Хіба Пресвята Богородиця не народила Господа Ісуса Христа - одну з іпостасей Святої Трійці і Єдиного Бога? Народила. Хіба не була вона на своїй горі? Адже вона у себе вдома, чому б їй і не з'явитися людям? Ось і бачили її на горі.

    А слідочок її залишився і зберігався вначалне в домініканському монастирі, а потім був перенесений в спеціально побудовану каплицю, нині звану на честь св. Параскеви П'ятниці.

    Сам слідочок, залишений Пресвятою Богородицею в камені знаходиться в каплиці св . параскеви П'ятниці. Його при будівництві в 1739 році вмурували в стіну праворуч від входу, але за багато століть він потерся, оскільки камінь піщаний і залишилося лише місце, де він знаходився.

    У цій же каплиці знаходиться і оригінал чудотворної ікони Підкамінської Пресвятої Богородиці. Славі Підкамінського монастиря сприяло проголошення чудотворної ікони Божої Матері, а гору Рожаницю святий. Польський історик, чернець-домініканець Садок Баронч (1814-1892) в монографії «Dzieje klasztoru Dominikańskiego w Podkamienu» (1887) приводить ряд випадків зцілення людей у часи сильної потреби під горою Рожаниця, взяті з монастирських актів. Ці чутки породжували паломництво великої кількості народу як католицької і православної віри. І до теперішнього часу Пресвята Богородиця через свій святий образ допомагає віруючих і факти зцілення перебігати до Її допомоги не припиняються.

    Важливою подією була коронація ікони Матері Божої. На прохання польського короля, сенату і вищих кіл Домініканська ордена папа Бенедикт ХІІІ 14 травня 1725 прислав з Риму золоті освячені корони і дозвіл на проведення урочистостей. Відповідно до показань монастирських хронік в коронації взяло участь 200 000 чоловік. Це свідчить, що до того часу Підкамінський монастир досяг «золотого століття» у своєму розвитку і був конкурентом найвідоміших святинь Речі Посполитої. На жаль, обидві корони до теперішнього часу не збереглися. Двічі ікона короновалась і двічі обидві корони з прикрасами і ризами крали з монастирської церкви. До цього часу жоден з випадків крадіжки не розкрито.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Навпаки Каменю-Велетня, на пагорбі, підноситься греко-католицький монастир Походження Дерева Хреста Господнього. У недалекому минулому це був домініканський римо-католицький монастир Успіння Пресвятої Богородиці, Хреста Господнього, Апостолів Петра і Павла та всіх святих. Він був не тільки свідком, але і учасником багатьох історичних подій в нашому краї.

    Перші згадки про монастирі відносяться до першої половини XIII в. За даними польських істориків саме тоді на територію сучасного Підкаменя проникають домініканці - посланці Римської Курії. Як свідчать давні перекази, вони зупинилися на одній з мальовничих пагорбів, де побудували дерев'яний костьол. Як свідчив напис на давньої монастирської іконі, домініканський двір був знищений татарами, які вбили настоятеля Урбана і 12 ченців. Напис доповнювався зображенням домініканців, що йдуть на зустріч з ворогом з пальмовими гілками в руках.

     

    Ще одне із чудес місцевої гори - оновлення позолоченої статуї Пресвятої Богородиці, що стоїть на колоні у дворі монастиря. Унікальним пам'ятником монументального мистецтва в монастирі є висока колона з золоченої скульптурою Божої Матері з немовлям на руках, виготовлена майстром-золотарем Крістіаном Шобертом з Гданська.

    Її встановили в 1715 р. За майже трьохсотрічну історію Богородиця пережила не одне лихоліття. У період т.з. «Войовничого атеїзму» (1944-1991 рр) стояла вона почорніла, простреленная кулями... Але з часу відновлення монастиря Походження дерева Хреста Господнього в 1997 р. відбувається явище, яке важко пояснити словами - скульптура Божої самоочищаючись, набуває початкового яскраво-жовтого кольору.

    Велике значення для нормалізації життя в монастирі мало споруди колодязя. Ця важка робота тривала 18 років і тільки в 1708 р. була закінчена. Робота важко тим, що на всю глибину доводилося довбати кам'яну скелю, яку «ніяке залізо не хотіла брати". У записах С. Баронча збереглася легенда, яка в спрощеному вигляді передає процес будівництва: «23 листопада 1690 після прочитання молитви пролетів перед вікнами лелека і, сівши на монастирському дворі, три рази вдарив дзьобом про землю. Зрозуміли батьки, що він вказує на джерело води. Спочатку робота просувалася швидко, але через кілька сажнів лопати і кирки натрапили на тверду скелю. Засмучені ченці вже вирішили припинити роботу, як з'явився бідна людина. Він порадив розвести в ямі велике вогнище з твердопородной деревини. Коли вогонь згас, взялися ченці до роботи і скеля початку ламатися великими брилами...». Так повторювалося кожен раз, поки на глибині 94 (за іншими даними 97) м. не було досягнуто води.

    Багато ще можна описати про Підкамені. Але краще приїхати туди самостійно і провести там хоч один день. Зупинитися можна у Віри Михайлівни Лець на вулиці Івана Франка, будинок 12-а. Телефон її +380 (96) 8382689. Оплата за проживання складе стільки, скільки ви вважаєте оплатити самі.

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Загалом, підведемо підсумок прочитаного. Чому ...народжується Любов? Камінь-Велетень - фалічний символ (чоловіче начало), а гора Рожаниця, а точніше, рукотворна печера з святилищем на її схилі - материнське лоно (жіноче начало). Ось і сумісний обидві точки сприйняття, і, побувавши в обох отримаємо можливість возз'єднати в собі обидва початку. Але не забудемо того, що Бог є Любов і лише зі зверненням до Нього ми можемо отримати ту Любов, якої нам не вистачає в житті. А значить, Підкамінь не просто місце, де можна поєднати обидва початку, але і зародити в собі Віру, Надію і Любов, що дасть можливість осягнути Софію - Мудрість Божу. Пам'ятайте про це завжди і скрізь:)

     

    Але це ще не все. Далі наш Шлях лежить в напрямку всім відомого Почаєва, де знаходиться Свято-Успенська Почаївська Лавра, Свято-Духовский лаврський скит і один з чотирьох уклінних хрестів, встановлених на Україні (Чорнобиль, Кулевча, Почаїв і Харків). Не доїжджаючи Почаєва, неподалік від гор.Кременец є гора Божа. Саме туди ми з вами і вирушимо до ще одного місця явища Пресвятої Богородиці... А попередньо познайомитися з цим місцем ви зможете тут.
     
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

     

    Просмотров: 5326 | Добавил: lusta | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0