Цього разу хочу запропонувати вашій увазі можливість відвідування Бойкинсmкого гірського масиву. Розпочнемо наш опис з озера на околиці сіло Багатир. Ті, хто приїде на своєму авторанспорте можуть залишити його на центральній площі села біля автобусної зупинки. Тим, хто вирішить, що зручніше буде приїхати автобусом, скажу відразу, що автобус їде тільки з Бахчисараю, і буває двічі в день: уранці і увечері.
Турстоянка на поляні за озером - дуже зручне і гармонійне місце для відпочинку. На ній зупинялися на ніч перед підйомом на Бойку, а бувало і на декілька днів. Вже дуже хороше місце ))
Росте там стара груша, ствол якої має характерну закрученность - ознака зміненої енергетики місця... Але, комусь вистачає і на цьому місці залишитися, а нам треба піднятися по гірській стежці на Махульдурський перевал, з якого вже і підемо на вершину гори Багатир (вона на знімку відразу за озером).
Стежка вгору досить складна і затяжна. Близько 3 км доведеться пройти вгору. Якщо йти не кваплячись, то за години півтори (максимум) ми вийдемо до Махульдурського перевалу. Назва перевалу дала поселення Махульдур (нині Нагорне), через яке проходив шлях на Бойку.
Вийшовши вже на сам перевал, потрапляємо до місця знаходження найбільшого християнського храму в гірському Криму в середньовіччі. Храм Христа Спасителя розташований на місці, де раніше було древнє святилище.
Але, якщо піти від релігійного сприйняття місцевості, то тоді Бойка виступає величезним техногенним об'єктом цивілізації, що існувала раніше. Можна над цим потішатися, можна сприймати серйозно, але важливіше, що б ви розуміли, що будь-яка версія має право на існування. І не важливо, з якою версією існування цього місця ви згодні, важливо, що ви готові прийняти їх всі, і реальні і не реальні )))
Від храму Спасу ми підемо з вами до вершини гори Багатир (на картах позначена як Бойка). Трапа фактично не видна і підемо просто напростець до підйому на вершину. Орієнтирів дати не можу, оскільки їх там просто немає ))
Саме там і починається усе найцікавіше і пізнавальне. Всього не розповідатиму, поговоримо про це тоді, коли там будемо...
Приміром, ось на знімку видно ступінчасті схили Багатиря. Нічого не нагадують вони вам?
І види з Багатиря відкриваються дивовижні на другу гряду Кримських гір...
Але і це ще не усе. Оглядівшись з 1000 метрової висоти круч, йдемо стежинкою уздовж обриву в ліс. Йдемо стежиною до найвищої точки Багатиря, на якій розташовано кам'яне плато, суцільно посічене глибокими ровами правильної прямої форми...