БУТИ ТАМ ДЕ ТРЕБА I КОЛИ ТРЕБА                Вторник, 10.12.2024, 16:22
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

МIСЦЯ СИЛИ i ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО

убрати рекламу - клікніть зліва від банера "#CLOSE#" або зареєструйтеся

 

data-yashareImage="http://sofia.at.ua"


ГАРМОНIЯ ЭДИНОГО
Календар
«  Июль 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Реклама сайту
  • Зробити сайт
  • Официальный блог
  • Програми для всіх
  • Світ разваг
  • Найлипші сайти Рунету
  • Кулинарні рецепти
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0



    Форма входу

    Главная » 2012 » Июль » 14 » КИЇВ: ГАРМОНІЯ ПРОСТОРУ - СОФІЯ-ВОЛОДИМИРСЬКИЙ-КИРИЛІВСЬКИЙ
    16:56
    КИЇВ: ГАРМОНІЯ ПРОСТОРУ - СОФІЯ-ВОЛОДИМИРСЬКИЙ-КИРИЛІВСЬКИЙ
     
    ПРОДОВЖЕННЯ МАРШРУТУ: КИЇВ. ГАРМОНІЯ ПРОСТОРУ.
    ДО ПОЧАТКУ МАРШРУТУ: СОФІЯ - ДЕСЯТИННИЙ - ІЛЛІНСЬКИЙ


    І ось настав наш третій вихід із Софії Київської. Перші два (Михайлівський - Андріївський і Десятинний - Іллінський) вже пройдено. Кожен маршрут цікавий по своєму. Але осягнути те, що людина отримує при відвідуванні цих місць відразу неможливо. І тому ми з ви не повинні поспішати з виходом на останній, третій маршрут. Але, якщо ми вже знову разом, то прийшла пора...

     

     

     

    І ось ми знову на території Софії Київської. Давайте почнемо сьогоднішнє відвідання цього місця з Південних воріт. На Південної вежі соборного ансамблю Софії Київської встановлено статую Архістратига Михайла. Всього таких статуї три: у Софії Київської, у Михайлівському золотоверхому монастирі і на майдані Незалежності. Формують ці три статуї майже правильний трикутник.

     

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Якщо подивитися на карту місцевості, то можна побачити, що від майдану підіймається вулиця Мала Житомирська, яку перетинають Володимирський проїзд і Михайлівський провулок, які утворюють хрест. Фігура Архангела Михаїла на майдані Незалежності відома всім. А ось дві інші: у Софії і Михайлівському - мало хто може описати. Одна подібність у них: меч архангела піднятий до неба, а не опущений як зазвичай на іконах. Це говорить про те, що він завжди готовий до захисту міста.

     


     

     

    Але, ми прийшли в цей раз в Софію не для того, що б милуватися Архангелом Михайлом (хоча і для цього теж:), а що б знову зіставити своє сприйняття світу. Налаштуватися на внутрішній стан душі, як музикант інструмент налаштовує по звучанню камертона. І, якщо ви не відчули відмінності від колишнього відвідування Софії - значить не варто і йти далі... Варто побути трохи довше на території Софії, а краще увійти всередину і там постаратися знайти той стан, який був у вас у минуле відвідування Софії...

     

     

     

    Нам здається інколи, що повертаючись в одне і теж місце ми повинні зазнавати одні і ті ж відчуття і емоції. Це не так. Якщо при повторному відвідуванні значущого для вас місця Сили ви відчуваєте все теж, що і в минулий раз (я не маю на увазі екстатичний стан душі, а емоційні переживання) - значить ви намагаєтеся втриматися у звичному для себе стані душі і розуму. А цього якраз нам і варто уникати. Немає змін - немає розвитку. Ваш душевний стан не має динаміки, а це означає, що нічого не змінюється, не розвивається. Саме статичність наших переживань не дозволяє нам пізнати Бога. Розвиток є тільки в динаміці пізнання як внутрішнього, так і для навколишнього світу, як проявлення творчості Бога.

     

     

     

     

    Зайдіть всередину Софії і знову пройдіться наодинці по неї. Знайдіть те місце, яке вам у цей час більше близько за емоційним станом і зафіксуйте, запам'ятайте його. Потім йдіть звідси і не майте намір запам'ятати свій стан, не прив'язуватись до нього. Знайдіть інше місце (ікону, фреску, мозаїку...) і знову запам'ятайте свій стан, запам'ятайте і... забудьте. І так зробіть ще декілька раз. А вже потім, перед виходом, знову поверніться до того, або тих місць, що вас найбільше вразили. Порівняйте той стан, який ви запам'ятали з тим, що ви зараз відчуваєте. Вони будуть різнитися. Тепер вже можна йти далі ))

     

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    У відміну від попередніх маршрутів, сьогодні він у нас в достатній мірі дуже довгий. З Софії ми вирушаємо до Володимирського собору і відвідаємо його. Що ж такого може бути у Володимирському соборі запитаєте ви? Відповім: шляхи Господні несповідимі. І, якщо коли-то раніше центром християнського Києва була Десятинна церква, то зараз роль такого центру виконує чинний Володимирський собор, збудований на честь хрестителя Русі князя Володимира Святославовича. Багато цікавого можна дізнатися якщо зануритися в історію Київської Русі. І, офіційна історія цього або не знала раніше, або приховувала. Але, про це ми зможемо поговорити по дорозі у Володимирський собор і при його відвідуванні...

     

     

     

    Ну, от ми й усередині собору. І перше, що впадає в очі це ж звичайно вівтарна розпис - Богородиця з Богонемовлям на руках.

     

     

     

     

    Не секрет, що всі художники і іконописці для написання образу Богородиці зверталися до образів улюблених ними людей. Так і Васнецов, розписуючи Богородицю з немовлям, бачив у них свою дружину і сина. Саме у лику дружини він бачив іпостась Богородиці, розуміючи, що вона є її земним втіленням для нього особисто. Ставлення до жінки - тема дуже глибока і тонка. І не тільки ставлення чоловіка до жінки, але і відношення жінки до жінки і жінки до самої себе. Скажу лише в "двох словах:" ми повинні бачити в кожній людині, чоловік це або жінка, прояв Бога. Жінка - це Богородиця, споконвічне жіночий початок, душа, енергія; а чоловік - Христос, Бог - Батько, Святий Дух, чоловічий початок, інформація. Так чому ж ми постійно виказуємо зневагу до Бога, коли робимо розумові висновки і оцінку дій осіб та того, що відбувається з нами? В собі зневажаємо і в інших ці два Божественних початки!

     

     

     

     

    Вперше я звернув особливу увагу на це зображення Богородиці і Христа в вірменському монастирі Сурб-Хач, який знаходиться у Старому Криму. Воно мене вразило тоді. І, коли я знову відвідав Володимирський собор... Але не будемо вдаватися в подробиці мого Шляху. У кожного він свій, у кожного він індивідуальний. І саме в цьому полягає особливість пізнання Сущого - для всіх Він один, але для кожного Він по своєму особливий. Давайте звернемо увагу на орнаменти на стінах, а ще краще, нічого не будемо робити, а просто відійдемо убік і постоїмо/посидимо тихо розглядаючи внутрішнє оздоблення храму.

     

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Є одна складність при розгляданні навколишнього простору: нам складніше з-налаштуватися з ним. Тому, давайте зробимо так: спочатку ми, перебуваючи в спокої, зосередимося на своєму внутрішньому сприйнятті, отладим його як ми це робили в Софії, і після цього вже можемо купувати і ставити свічки (благо, це можливо), розглядати фрески і розпис храму, і, звичайно ж, просити про заступництво у святих, потужності яких перебувають у храмі і лики яких зображені на фресках...

     

     

     

    Служби в соборі проводяться українською мовою, а якщо врахувати, що українська мова за мелодійності займає в Європі третє місце після французької та італійської, то ви погодитеся, що слухати службу (якщо в момент нашого візиту вона проводиться) дивно приємно...

     

     

     

     

    Взагалі, якщо торкатися теми хрещення Русі, то стає дуже цікавим той факт, що вона по суті була вже християнської, але за фактом зізнавалася ще язичницької. Саме для цього і треба офіційна хрещення і Володимира в Херсонесі (Корсуні) і самої Русі в тодішньому Києві на березі Почайни, біля Іллінської церкви. Та княгиня Ольга, а якщо бути вірним, то Олена, і князь Ігор, її чоловік, і їх онук князь Володимир були християнами. А до них були першими київськими князями-християнами Аскольд і Дір, над могилами яких княгинею Ольгою поставлені були перші російські церкви Свято-Нікольська на Аскольдовій могилі і Софія Київська на могилі Діра. Зараз над його могилою височіє Софійська дзвіниця. Але хіба хто про це знає?

     

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Але, про це ви дізнаєтеся вже при зустрічі під час прогулянки:). А зараз нам час вирушити далі, до стародавнім околиць Києва, де в середині 12 століття була побудована Кирилівська церква. Взагалі, правильно називати такі будови храмами, оскільки церква з грецької означає збори, збір. АЛЕ, враховуючи той факт, що у нас прийнято з давніх часів називати храми церквами, а з іншого боку церква (збір, собор) і є "місце для збору", і ми будемо називати їх церквами:)

     

     

     

    Так виглядав храм в ім'я святих Кирила і Афанасія у 19-м столітті з дзвіницею, знесеної пізніше. Сам храм уцілів і нині є частиною Національного заповідника "Софія Київська". Дні його відвідин - крім п'ятниці (вихідний). По недільних і святкових днях у храмі проводяться служби та літургії. Зараз він виглядає набагато простіше: від всій території колишнього Кирилівського монастиря залишився лише сам храм, оточений бетонним парканом.

     

     

     

     

    Напевно, багато може повідати храм стоїть на печерах. Напевно, в ньому були і є підземні ходи і лази, в яких можуть перебувати стародавні манускрипти і книги. Але, нас цікавлять не вони. В даному випадку, нам немає необхідності вдаватися до мирських архівів, оскільки саме простір храму насичена інформацією. Храм, як і раніше, у часи Київської Русі, несе захисну завдання. І це можна зрозуміти лише потрапивши в нього і занурившись у його атмосферу.

     

     

     

     

    Так, є там фрески Врубеля і вони дуже живі і цікаві. Чого варта тільки одне "Зішестя Святого Духу".

     

     

     

     

    А фрески 12 століття, виявлені під шаром фресок 16-18 століть? Приміром, "Ангел, свивающий небо". А може він не звиває, а розвиває небо? Треба звернутися до Біблії і зрозуміти, що хотіли цим малюнком зодчі храму сказати нам... Хоча, якщо йти шляхом логіки, то можна просто прочитати напис внизу фрески і повірити в те, що ангел саме звиває небо, а не робить що-то інше:)

     

     

     

     

    Багато цікавого можна виявити на стінах храму. Наприклад, біля входу в храм справа є зображення біса і людини. Чоловік підняв палець вгору і просить про захист його від біса. Ніколи не здогадаєтеся, що ця людина - один з перших християн і він... знаменує себе хресним знамення. Так-так, саме осіняє хрестом. Адже складання пальців у хресній знаменні змінювалося чотири рази за історію християнства, поки не стало таким, до якого ми звикли - триперстным. А спочатку християни малювали у себе на лобі літеру "Т" одним пальцем. Але про це ми поговоримо вже будучи в Кирилівській церкві. І про це і про багато іншого, що стосується захисту душі і духа від зазіхань інших істот.

     

     

     

     

    Піднявшись на другий поверх храму, туди, де співочі хори, ми побачимо багато більше, ніж внизу. А ангели, що оточують нас з усіх сторін живуть в цьому храмі своїм життям, не пізнаного нами...

     

    ПОГРАМА РОДУ або вирішення кармічних питань: перехід

    Не можливо згадати і про Врубеля і його фресках і іконах. Чого варта одна лише Богородиця. Це ще одна історія любові художника до жінки, в образі якої він увічнив лик Богородиці...

     

     

     

    Варто пам'ятати, що цей храм, як і багато інших, але все ж краще інших захищає нас від впливу. Взагалі, по нашій вірі, у будь-якому храмі ми захищені і фрески на стінах, підлог і стель храмів несуть охоронний характер (на собі перевірено). Пам'ятайте гоголівського "Вія"? Там бурсак Хома оточив себе колом і читав Євангеліє в захист від нечистої сили. А храм адже був старий і дерев'яний. Ікон на його стінах не було. А коли храм має настінні розписи, то ті, хто зображений на стінах храму охороняють його і тих, хто в ньому перебуває з усіх боків. Хрести на верхівках куполів охороняють зверху, а мозаїка, завжди присутня в кам'яних храмах являє собою захист знизу. До всього іншого, діючі храми всі освячені. Так ось, всі стіни Кирилівського храму не списані тільки образами святих, а в більшій мірі ликами ангелів і архангелів - небесного воїнства, що стоїть на сторожі людської душі. Нам лише варто пам'ятати про це постійно і на наше прохання завжди захист буде дана нами і допомога надана.
     
    вирiшення кармiчних завдань i вихiд на мiсця Сили
    +7 (978)8543956, e-mail: 26206@list.ru, skype: Stalkrim
    РУСЛАН СТОЙЧЕВ

    СТРУКТУРА / ДОПОМОГА / ЗУСТРІЧ / ДІЙСНІСТЬ / ЗМІНИ / ТРАНСФОРМА / ЗВ'ЯЗОК

    Просмотров: 4368 | Добавил: lusta | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0