Про Кам ’ яної могили відомо всім або все ж багатьом. Розташована вона в півтора кілометрах від села Терпіння Мелітопольського району Запорізької області і є собою ізольований масив піщанику, врятований від руйнування мілини Сарматського моря, розташований в долині річки Молочної, який використовувався стародавніми як святині. Якщо ж ви про неї не читали, то познайомитися з цим об'єктом варто: МЕЛІТОПОЛЬ: КАМ'ЯНА МОГИЛА - АРХІВ ПРЕДКІВ.
А ось про цілющі джерела в селі Терпіння знають лише місцеві і деякі жителі Запорізької області. А дарма, оскільки джерела ці дивовижні за своїм цілющим властивостям і маю здатність омолоджує організм, очищаючи його від шлаків і вуглеводів. Найкраще це робити комбінуючи купання і пиття. Але, якщо попити можна завжди, то ось про купання не всі мріють. А все ж варто було б, бо води джерел володіють величезною цілющою силою.
Частина села Терпіння - це пагорб висотою 45 метрів над рівнем моря, на якій знаходиться невеликий сквер, пам'ятник паркового мистецтва. На невеликій території парку (близько 0,14 га), майже на вершині гори з породи б'ють 12 джерел, води яких стікають між каменів в невелике природне озеро. Вода особливо цінується місцевими жителями, регулярно набирающими її в ємності для пиття і має цілющі властивості з-за присутності в ній іонів срібла.
Як на мене, то спробувавши на смак води з усіх джерел, я виявив, що смакові якості у них різні. Всі вони відрізняються в ту або іншу сторону м'якістю і жорсткістю самої води і її солодкістю. Найбільше мені запам ’ яталася вода з джерела св. Миколая Мирлікійського. Іншим же подобаються води з інших джерел. Але, все води надзвичайно смачні і приємні для пиття.
Старожили розповідають, що прибули для поселення на Молочних водах духобори шукали місце з хорошою питною водою. І знайшли ключі, породжені потужним водоносним горизонтом сарматського періоду. Тут до речі варто згадати про Кам ’ яної могили, як вихід породи того ж Сарматського моря, тобто. Кам'яна могила і Терпеньевские джерела - одне ціле. Тому я рекомендую завжди відвідувати Кам'яну могилу спільно з джерелами. Гріх бути поруч і не набрати води, а тим більше, не скупатися в омолоджувальних водах джерела Покрова Пресвятої Богородиці.
Захована протягом багатьох тисячоліть в підземних товщах, вода поступово розчиняла вапняк, вимиваючи печери, ходи, природні колодязі, і вирвалася з похмурого ув'язнення, утворивши посеред степу квітучий оазис. До революції трохи нижче водойми було поміщицький маєток багатому німця, а на виході з озера - водяний млин. На краю озера стояла церква, зруйнована в радянські часи.
В середині 90-х років у пагорба з'явилися ченці, які стали потихеньку упорядковувати джерела. Нині за ініціативою місцевого сільської ради територія навколо ключів оголошена заповідній. Так виник пам'ятник паркового мистецтва «Цілющі джерела».
Поруч з озером, на території дитсадка, стоїть старий дуб, вік якого приблизно 450 років.
Старожили стверджують, що йому більше чотирьохсот років. Нічим не обділила його природа, взяти хоча б навколо стовбура - 5 м 23 см - майже чотири людських обхвату! Висота Терпеньевского дуба - 40 метрів. Коренева система розрослася в сторони на 100 метрів. На думку фахівців, після усохшего 700-літнього запорізького дуба цей - найдавніший в області.
Кажуть, раніше тут росла ціла гай, яку мали виходять на поверхня цілющі джерела. Під покровом могутніх дерев відпочивали чумаки (поруч проходив знаменитий чумацький шлях). Тут зупинялися по дорозі до Криму і представники імператорської династії Романових - імператриця Катерина Друга, Олександр Другий, Микола Другий. Бував тут і бунтівний отаман Нестор Махно. За його наказом два дуба-велетня, що росли по сусідству, спиляли. А один дожив до наших днів.
Варто звернути увагу на те, як стовбур дуба має помітну спіралевидну форму. Про такі феномени я писав у статті про Бусовой горі в Києві "Бусовиця: зцілюючи серці Києва". Такі феномени у дерев присутвуют коли вони виростають у місцях з підвищеною энергоактивностью. Залежно від закрученности спіралі, вихор енергії може бути більш активним або за спадний (космічна, чоловіча енергія), або по висхідній (планетарна, жіноча енергія). В даному випадку, в цьому місці переважає енергетика планетарна жіноча, що взаємодіє з тілом людини і його організмом на очищення останнього.
До революції мелітопольське земство побудувало поряд з дубом маленьку церква (сьогодні на її місці стоїть дитсадівський сарай, що видно за дубом). Живий релікт сьогодні охороняється державою, про нього з ретельністю піклуються місцеві влади.
Але, все ж повернемося до основної теми статті - цілющих джерел. Вода Терпеньевских джерел довгий час зберігає свої цілющі властивості і якості, і не псується з-за присутності в ній іонів срібла. За результатами експертизи в одних джерелах хлоридно-аміачна вода (подібна джерела «Нарзан»), в інших - сульфатно-натрієва (подібна джерела «Єсентуки 20»).
Основними вважаються три джерела. Найбільш водоемный називають Богородичним, Свято-Покровським. У ньому тече за повір'ям тече "жива вода", з потужною позитивною енергією, яка може вилікувати навіть від психічних захворювань.
Поруч - ще два джерела - джерело св. Пантелеймона Цілителя, вода з якого здатна лікувати печінка, нирки і органи травлення
і джерело св. Миколая Мирлікійського Чудотворця, у якому тече "мертва вода", приостанавливающая розвиток хвороб, а також лікуюча хвороби кісток і ніг - вода в ньому солонувата. Води джерел сприяють швидкому загоєнню ран і додають хворим сили.
Підтвердженням чудодійною сили джерел служить розповідь місцевих жителів про інфекційному госпіталі, зупинившись біля них під час Великої Вітчизняної війни. Порятунок захворіли дизентерією солдатів водами Терпеневских джерел, за словами медиків з госпіталю, нічим іншим, як дивом назвати не можна!
Озеро, яке стікаються води усіх джерел теж вважається цілющим. Взимку воно практично чорне, а навесні і влітку - то блакитне, то зелене!! За розповідями місцевих жителів, озеро раніше було інших розмірів - на ньому розміщувалася навіть вишка для пірнання та прогулянкова човник. Тепер воно дуже дрібне - але його сила та краса від цього не постраждали!
Але, для того, що б викупатися, немає необхідності пірнати в озеро. Води трьох джерел: Богородичного, Нікольського і Пантелеймонівського стікаються в одну купіль, спеціально обладнану для купання у будь-який час року. Є в ній зручні сходи і вона не глибока, як озеро. Саме нею все і задовольняються.
Є ще й джерело св. Георгія Побідоносця, і ще один Пресвятої Богородиці і званий "Непокірним", оскільки весь час тече в іншу сторону, ніж всі інші. Всього в одній статті не розповісти і за вас там не побувати, тому, вихід лише один - з користю для тіла, душі і духу побувати хоч зі мною, хоч самостійно на Терпеньевских цілющі джерела й викупатися в них, чого б це не коштувало.
Не варто переживати про простудних захворюваннях. Поки ще не було жодного випадку захворювань.
|