Ну що? Готові до того, що б дзінатися багато нового про Ескі-Кермен? Постараюся задовольнити ваш інтерес і почну із самого початку :)
Людина має 12 полярних провідників. Вони є своєрідними запобіжниками, що проводять через усі тіла людини струми певних частот. Кожен провідник є індивідуальним і в силу цього існує 12 психотипів поведінки людини, що проявляються в різних життєвих ситуаціях. Згадаємо психотипи 12 апостолів Христових. Усі вони були різні і неповторювані. У кожного були свої особливості
... Читать дальше »
Поряд з Ескі-Кермен є долина Черкез-Кермен, в якій знаходиться Храм Донаторов. Це невелика церква, в якій збереглися фрагменти фрескового живопису XII - XIV ст. Сам храм захований в таємному місці. У вівтарній частині храму частково збереглася фреска проведення літургії Святого Граалю.
Неподалік від Бахчисараю, у балці Богаз-сала або Третій балці (як її називають місцеві) є древній (астрономічний?) комплекс, що складається з чотириметрового менгира, грота з отвором і залишками декількох таврських ящиків, що служили місцями поховання померлих. Так вважаємо ми нині, а для чого використовувалися насправді кам'яні ящики таврами - загадка, углиб якій вже не проникнути.
Є в гірському Криму дивовижне місце. Між долинами річок Кача і Бельбек на висоті близько 500 метрів над рівнем моря знаходиться невелика гірська улоговина.
Тут в Середньовіччі знаходилося поселення і фортеця Керменчик, яка розташовується на однойменній горі над однією з правих приток Бельбека над селом Високе. Сама фортеця розташована в напівкілометрі від сіла на скелястій піднесеності на
... Читать дальше »
Якби в книзі рекордів Гинесса фіксувалися міста з найбільшою кількістю імен, Старий Крим, напевно, був би одним з претендентів на попадання в це популярне видання. Найбільш дійшлі дослідники історії цього міста налічили близько двадцяти його імен. Причому, що зустрічається не так вже і часто, одночасно існувало декілька назв цього населеного пункту.
Мають місце і версії про існування міста на території нинішнього Старого Криму, які, через відсутність достовірних підтверджень, слід віднести до категорії легендарних. Античні греки тут розташували місто Карею, цю версію в XVIII столітті підтримав шведський історик Йоганн Еріх Тунманн у своїй праці про кримські держави. Старогрецький астроном Птолемей згадує це місце під ім'ям селища Таз. У пізніші часи з'являються інші варіанти: Карсан-поліс (V століття), Газарат - у середньовічних вірме
... Читать дальше »